Dlaczego warto monitorować pracę odwadniaczy?

Każdy pracujący na instalacji parowej odwadniacz w naturalny sposób narażony jest na zużycie lub uszkodzenie. Wcześniej, czy później zepsuje się, co nie zawsze spowoduje natychmiastowy efekt w postaci zauważalnej nieprawidłowości pracy instalacji. Z tego też powodu podstawowym wymogiem poprawnej pracy instalacji parowej jest systematyczna, okresowa kontrola odwadniaczy.

VKP

Urządzenie do kontroli pracy odwadniaczy - VKP40

W jaki sposób prowadzimy monitoring pracy odwadniaczy?

W celu przeprowadzenia okresowej kontroli pracy odwadniaczy na instalacji parowej zaleca się wykorzystanie urządzeń badających emisję ultradźwięków na dyszy odwadniacza. Monitoring taki jest bez ingerencyjny, czyli nie wymaga demontażu odwadniacza z rurociągu lub wbudowywania w instalację specjalnych systemów pomiarowych.

Urządzenia testujące zależnie od stopnia ich zaawansowania technologicznego realizują:

wskazanie poziomu ultradźwięków, co wymaga analizy i decyzji o poprawności pracy odwadniacza ze strony doświadczonego pracownika przeprowadzającego test (np. GESTRA VKP10).

lub

wskazanie poziomu ultradźwięków i pełną analizę poprawności pracy odwadniacza na podstawie pomiaru oraz informacji z wbudowanej do urządzenia testującego bazy danych o charakterystycznych cechach ruchowych dla podstawowych typów odwadniaczy, a także zapewnienie możliwości gromadzenia danych o testowanych odwadniaczach w pamięci urządzenia lub podłączanego komputera (np. GESTRA VKP40).

 

© Krzysztof Szałucki

Usługa monitoringu pracy odwadniaczy

Firmy zainteresowane przeprowadzeniem badania odwadniaczy prosimy o kontakt

BIURO HANDLOWE

Zakup urządzenia do monitoringu pracy odwadniaczy

Firmy zainteresowane zakupem urządzenia do monitoringu pracy odwadniaczy prosimy o kontakt

BIURO HANDLOWE

Karty katalogowe urządzeń do monitorowania pracy odwadniaczy.

   KONTROLA POPRAWNOŚCI PRACY ODWADNIACZY PDF 302 KB
   MONITOROWANIE PRACY ODWADNIACZY PDF 142 KB